AnaSayfaŞirket ProfiliİletişimHaberlerKariyer
WebYazilimlari Logo ve AnaSayfa Linki
Tools
Tools
Yardim
Site Haritası
Linkler
WEBYAZILIMLARI.com iş ve 
gündelik hayatınızda karşılaşmakta 
olduğunuz her türlü soruna bulacağı 
etkin ve hayatınızı kolaylaştıran
çözümleri ile yapacağınız 
harcamaların karşılığının size 
kalite ve memnuniyet olarak 
geri dönmesini sağlayan hizmetler 
sunmayı kendine hedef olarak 
seçmiştir.
Bu içeriği görüntüleyebilmek için en az Flash 8.0'ın yüklü olması gerekmektedir.

Referanslar

*Daha önce çalışmış olduğumuz şirketlerde edindiğimiz tecrübelerimiz

Bilgisayar Mühendisi H.Doğan Şahin WebYazilimlari.com'un kurucusu olarak Türkiye'nin önde gelen yazılım şirketlerinden Koç Grubuna bağlı KoçSistem'in Yazılım Ekibinde 5 yıl boyunca çeşitli pozisyonlarda görev aldı ve birçok projeyi başarıyla tamamladı. Çalıştığı firma, müşteri ve projelerden bazılarına ait bilgiler bu sayfada yer almaktadır;

KoçSistem Yazılım Ekibi müşterilerin yazılım ihtiyaçlarının belirlenmesi, uygulamaların geliştirilmesi, bakım ve destek hizmetlerini içeren komple bir çözümü yazılım teknolojilerindeki en son yenilikleri takip ederek ve kullanarak sunmaktadır. SPICE (Software Process Improvement and Capability Determination) metodolojisinin denenmiş, uygulanmış, iyileştirilmiş süreçleri uygulanarak müşterilerin beklentilerini tam olarak karşılayan çözümler üretmektedir.

KoçSistem Kimdir? ; Koç Grubu stratejik iş birimlerinden Bilgi Grubu’na bağlı, paydaşlarına sürekli değer katma misyonu ile çalışan bir firmadır. Kurumsal pazara hitabeden KoçSistem, daha önceleri bünyesinde bulundurduğu ürün gruplarını temel alarak oluşturduğu yapıyı pazarın gerekliliklerine göre şekillendirerek 2000 yılında sektör odaklı yaklaşım ile çalışmaya başlamıştır. Bu bağlamda müşteri ilişkileri grupları 4 ana grup altında Kamu, Telco, Endüstri Ticari ve Finans olarak şekillenmiştir. Müşterilerin ihtiyaçlarını belirleme ve en etkin çözümleri en uygun fiyatlarla sunma amacı ile çalışan sektör grupları bu çalışmaları sırasında, dış kaynak grubu, kurumsal çözümler grubu, yazılım geliştirme grubu çağrı Merkezi grubu ve ürün gruplarından destek almaktadırlar. Gerçekleştirilen projelerin sürekliliği ve sağlığı için hizmet veren saha grubu ise ürünlerin kurulumu ve daha sonra gerekecek bakımları için Türkiye'nin 26 bölgesinde 200’ün üzerinde personel ile koşulsuz müşteri memnuniyeti hedefi ile çalışmaktadır.

Kurumların kendi ana iş alanlarına odaklanmalarını sağlamak ve böylelikle verimlilik artışlarına katkıda bulunmak amacı ile çalışan Dış Kaynak Grubu kendi içerisinde 9 ayrı uzmanlık alanına bölünerek müşterilerine daha odaklı hizmet vermek amacını taşımaktadır.

Kurumsal kaynak planlaması (ERP) alanında hizmet veren Kurumsal Çözümler Grubu bu alanda seçim aşamasından canlı kullanım sonrası işletime uzanan tüm yaşam döngüsü boyunca hizmet verir konumdadır.

Ağırlıklı olarak KoçSistem Teknokent binasında çalışan, üniversite – özel sektör işbirliği gelişmelerine de katkıda bulunan Yazılım Hizmetleri grubu ise alanında uzman, sertifikasyonlu çalışanları ile kurumların ihtiyaçları doğrultusunda özel yazılımlar üretmektedirler. SPICE metodolojisini benimseyen ve YAYADEM Seviye A belgesine sahip olan Yazılım Hizmetleri Grubu gerek kamu, gerek savunma sanayi ve gerekse özel sektöre ihtiyaçları doğrultusunda yüksek kalitede hizmet verebilmektedir.

KoçSistem bünyesinde bulunan Çağrı Merkezi 2003 yılında genişletilerek 300 koltuğun üzerinde bir kapasiteye ulaşmıştır. KoçSistem Çağrı Merkezi dış kaynak, kaynak kullanım, uzaktan erişim ve özel durum modelleri ile müşterilerinin çağrı merkezi ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Satış sürecinde sektör satış grupları ile birlikte çalışan Ürün Yönetimi Grubu ise iş ortakları ile ilişkileri yürütmek ve projelere satış öncesi teknik destek vermek üzere çalışır. Bu grup ise altı farklı ürün grubundan oluşur: Network Ürünleri, Wintell Ürünleri, Çağrı Merkezi Ürünleri, Unix/Storage Ürünleri ve Mobil Çözümler Grubu.

Hizmet Grupları, Sektör Satış Grupları, Ürün Grupları ve iş ortakları olan Avaya, Beko, Cisco, Dell, EMC, Enterasys, HP/Compaq, Microsoft, Nortel Networks, Oracle, Sun Microsystems ve Unisys ile rekabetçi gücünü koruyan, “know-how”ı ile iş mükemmelliğini esas alan KoçSistem, Türk Bilgi Teknolojileri Pazarı’nda müşterilerine değer katarak, öncülüğünü sürdürmek hedefi ile çalışmalarını yürütmektedir.

*KoçSistem ile gerçekleştirilen en büyük otomasyon projelerinden

OBIS (Otokoç Bilgi ve İletişim Sistemi) Projesinin her safhasında; analiz, tasarım, geliştirme, konfigürasyon yönetimi and proje yönetimi safhalarında farklı sorumluluklar üstlendi. OBIS dahilinde Konfigürasyon Yöneticisi olarak web server ve sql server performans çalışmalarında bulundu ve bazı Konfigürasyon Yönetimi Web Uygulamaları da geliştirdi. Bunlardan bir tanesi de ProjeLog'dur; Proje ekibinin kod aktarımları ve versiyonlama bu uygulama ile kolayca sağlanabilmektedir. Ve aynı zamanda kritik hatalar ve çakışmalar aktarım safhası öncesinde girilen kayıtların kontrol edilmesi ile çözülebilir. Bu proje için geliştirdiği bir başka uygulama ise Doan İstemci/Sunucu iletişim uygulamasıdır. Konfigürasyon Yöneticisi ve Tüm Proje Ekibi talimatlarını bu uygulama ile takip edebileceği ve duyurularını yapabileceği bir uygulamadır. Konfigürasyon Yönetiminde göstermiş olduğu başarılı çalışmalar sonrası KoçSistem'in diğer web uygulamalarının sorumluluğunu da üstlendi. Otokoç and OBIS B2B Projelerini tanıtmadan önce, bir başka uygulama olan OBIS CRM Web Uygulamasından bahsetmek gerekirse; Bu uygulamayla Otokoç müşterilerini detaylı bir şekilde izleyebilmekte ve kritik kararlar verebilmektedir. Bu CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) uygulamasını kullanarak Otokoç Çağrı Merkezi müşterilerine yüksek kalitede hizmet verebilmektedir. Bu uygulamanın da müşteri isterlerinden tasarımına, geliştirme aşamasından SPICE dokümantasyonuna kadar her safhasında çalıştı.

Tüm bu projelerin geliştirme aşamasında Microsoft C# & ASP.Net, Xml, Crystal Reports, Brio Reports (Hyperion) ve Sql 2000 Veritabanı platformu kullanılmıştır.

Otokoç Kimdir? ; 75 yıldır, Ford binek araçlarının ülke içindeki dağıtımını üstlenen Otokoç, 2003 yılında kullanıma aldığı OBİS (Otokoç Bilgi ve İletişim Sistemi) ile tek platform altında, araç ve yedek parça satış, servis, mali işler, pazarlama, müşteri ilişkileri, yönetim gibi süreçlerini web ortamına taşımıştır. Türkiye çapında yaygın tüm şubelerden tek bir arayüzle erişilebilir bir İntranet uygulaması olarak 2003 yılının en başarılı e-dönüşüm projelerinden biri olarak seçilmiştir.

Ülke çapında 13 noktada, yılda 100 bin müşteriye satış sonrası, 20 bin müşteriye yeni ve ikinci el araç satış hizmeti sunan Otokoç, Amerika ve Avrupa'daki mega bayi oluşumlarına benzeyen yapıdaki operasyonlarına odaklanabilmek için bilgi teknolojisi yönetim süreçlerinin dış kaynak modeli ile yönetilmesi yolunu seçmiştir. İş süreçlerinin .Net gibi en yeni bilgi teknolojiler aracılığı ile dönüştürülmesi için KoçSistem'i iş ortağı seçen Otokoç, pazardaki rekabetçi avantajını sürdürebilmesini otomotiv sektörünün 3S'i olarak bilinen satış-servis-yedek parça süreçlerindeki lider konumuna bağlı olduğuna inanmaktadır.

*KoçSistem çatısı altında bir diğer proje

OTOKON Projesi Otokoç OBIS projesinden oluşturulan benzer bir projedir, ancak BIRMOT için tasarlanmış ve uyarlanmıştır. Web server ve sql server performans çalışmaları ve Konfigürasyon yönetiminde bulunuldu.

Birmot Kimdir? ; 53 yıldır, Tofaş-Fiat, Otoyol-lveco ve Alfa Romeo binek araçlarının ülke içindeki dağıtımını üstlenen Birmot, OTOKON ile tek platform altında, araç ve yedek parça satış, servis, mali işler, pazarlama, müşteri ilişkileri, yönetim gibi süreçlerini web ortamına taşımıştır. Türkiye'de 3097'ın üzerinde satış/yedek parça noktası bulunmaktadır.

*Ford Otosan çatısı altında gerçekleştirilen projeler

Ford Otosan müşterilerini detaylı bir şekilde izleyebildiği ve kritik kararlar verebildiği Ford Otosan CRM/VRM Web Projesinde çalıştı. Bu CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) ve VRM (ayrıca araç bilgisi takibi de yapılabilmekte) uygulamasını kullanarak Ford Otosan Çağrı Merkezi müşterilerine yüksek kalitede hizmet verebilmektedir.

Bu projenin geliştirme aşamasında Microsoft C# & ASP.Net, Crystal Reports ve Oracle Veritabanı platformu kullanılmıştır.

For Otosan Kimdir? ; Türkiye Otomotiv sektörünün pazar lideri olan Ford Otosan, Türkiye'de Ka'dan Cargo'ya kadar geniş ürün yelpazesi ile otomotiv sektörünün tüm ana segmentlerinde yer almaktadır. Ayrıca Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde 66 3S (satış, servis ve yedek parça) ve 46 2S (servis ve yedek parça) bayisi bulunmaktadır.

*KoçSistem bünyesinde yapılan En Büyük Otomasyon Projelerinden diğeri

YAYSAT B2B ve YAYSAT GSY (Gazete Dağıtımı ve Pazarlama Saha Yönetimi) projelerinde çeşitli roller üstlendi.
B2B Projesinde bu rollerden bazıları; ister/analiz/tasarım/geliştirme/SPICE dokümantasyonu safhalarıdır.
GSY Projesinde ise Proje Yönetiminden de sorumluydu.
Ayrıntıda, YAYSAT B2B Projesi Son Satıcı Seviyesinde Satış/Dağıtım Tahmin ve Planlama Sistemlerini de içeren büyük bir projedir ve ayrıca bu proje aracılığı ile YAYSAT stokları, faturalamayı ve irsaliye işlemlerini yönetebilmektedir. Merkezde toplanan satış ve dağıtım verilerini kullanarak tüm son satıcılar için yayın bazında günlük satış tahmini yapan bu yazılım sayesinde, yok satış ve iade oranlarında önemli miktarda düşüşler gözlenmiş ve bugüne kadar toplam proje maliyetinden daha fazla kazanç sağlanmıştır. Ayrıca bilgisayar destekli planlama kapsamındaki yayınların planlaması, Yaysat tarafından yapıldığı için, başbayinin bu işlemler için harcadığı zaman minimize edilmiştir.
YAYSAT GSY Projesi Saha Yönetim Kontrolörleri tarafından toplanan bilgiler sonrası yapılan raporlama ve planların takibi hakkındadır ve ayrıca dağıtımda kullanılan araçlarında takibi yapılabilmektedir. Yaysat, bu projeyle entegre edilebilecek başka bir proje üzerinde de çalışmaktaydı. Bu proje tüm araçlara eklenen GPS sistemini içermektedir.

Bu projenin geliştirme aşamasında Java Servlet, Crystal Reports ve Oracle Veritabanı platformu kullanılmıştır.

Yaysat Kimdir? ; Türkiye yayın dağıtım, pazarlama ve planlama sektörünün pazar lideri olan YAYSAT, Türkiye'de en büyük gazetelerinden Hürriyet, Milliyet vb. de içeren 23 ulusal ve 21 yerel gazetenin ve birçok dergi, periyodik yayın ve kitabın dağıtımında yer almaktadır. Ayrıca Türkiye'nin tüm şehirlerinde 232nin üzerinde ana bayisi ve 26500 alt bayisi bulunmaktadır.

*KoçSistem bünyesinde Anket Motoru Projesi

2 ay süren Online Dinamik Anket Motoru Web Projesinde proje yöneticisi olarak çalıştı. Bu projenin ilk müşterisi KALDER(Kalite Derneği)'di. Bu uygulamayı Yazılımda Toplam Kalite Yönetimi Uzmanlık Grubu Kalder 2001 YAZILIM SEKTÖRÜ Anketinde kullandılar. Daha sonrasında çeşitli ARÇELİK, KOÇSİSTEM şirketlerinin çeşitli anketlerinde kullanıldı. Kullanıcı anketi, Anket Yönetim Ekranları, Raporlama bölümlerinden oluşmaktaydı. Üye yönetici dinamik bölüm/soru/seçenek yaratabilmekte ve anket olarak yayınlayabilmekteydi. Ve kayıtlar toplandıktan sonra cevaplara bağlı olarak yönetici dinamik görsel raporlar yayınlayabilmekteydi. Anket matris veya normal olabilmekte ve çoklu seçim kutucuğu, tekli seçim kutucuğu, yazı kutucuğu, liste kutucuğu içerebilmekteydi.

Bu projenin geliştirme aşamasında Microsoft ASP(Vb 6.0), MS Excel ve Sql 7.0 Veritabanı platformu kullanılmıştır.

Kalder Kimdir? ; KALDER(Kalite Derneği) çağdaş kalite felsefesinin ülkemizde etkinlik kazanması veya yaygınlaştırılması amacıyla 1991 yılında kurulmuştur. Derneğimiz alışılmış kalite-kontrol uygulamalarının ötesinde, çağdaş kalite felsefesini benimsemiştir. Toplam Kalite Yönetimi'ni uygulayan ve uygulamak üzere hazırlıklarını sürdüren kuruluşları bünyesinde toplamaktadır. Destekleyen 949 kuruluşu temsilen; 1351'i asil, 491'i fahri, 44'ü öğrenci olmak üzere derneğimizin toplam 1886 üyesi bulunmaktadır.
Dünyadaki gelişmelere paralel olarak ülkemizde de her geçen gün farklı sektörler, konuya ilgi göstererek kalite camiasına katılmaktadırlar. Endüstrinin hemen her sektöründen üyesi olan derneğimize, bankalar, sigorta şirketleri, sağlık kuruluşları, eğitim kurumları, yerel yönetimler ve silahlı kuvvetlerden katılımlar olmuştur.

*KoçSistem bünyesinde Anket Motoru Projesi

Yukarıda açıklanan Online Dinamik Anket Motoru Web Projesi aynı zamanda sponsorluğunu ARÇELİK şirketinin üstlendiği bir Ankette de kullanılmıştır. Bu anket Koç Grubu şirketlerinin kullandıkları veya icat ettikleri teknolojiler hakkındaydı. Ve tüm Koç Grubu Şirketlerine uygulandı.

Arçelik Kimdir? ; Arçelik, 1955 yılında kurulmuştur. Türk Beyaz Eşya Sektörü’nde ilk adımları atan Arçelik, 1959'da ilk çamaşır makinesini, 1960'da ilk buzdolabını üretmiştir. 1968 yılında Çayırova tesislerine taşınmış, 1970'li ve 80'li yıllarda ürün gamı genişletilerek 1975'de Eskişehir Buzdolabı, 1979'da İzmir Elektrikli Süpürge, 1993 yılında Ankara Bulaşık Makinesi işletmeleri faaliyete geçirilmiştir.
1999 büyüme ve yeniden yapılanma yılı olmuştur. Haziran ayında, pişirici cihazlar üretimi yapan Ardem kurulmuş, aynı yıl Aralık ayında Türk Elektrik Endüstrisi A.Ş. ile Atılım ve Gelişim Pazarlama A.Ş. tek tüzel kişilik olarak Arçelik A.Ş. çatısı altında birleştirilmiştir. Ocak 2001’den başlayarak, Beko Ticaret tarafından yürütülen Beko markalı ürünlerin yurtiçinde pazarlanması ve satışı Arçelik A.Ş. tarafından yürütülmeye başlanmıştır. Üretim ve satış/pazarlama faaliyetlerinin tek elden yönetimini sağlayan yeni organizasyon modeli ile faaliyetlerin eşgüdümlü yürütülmesine ve verimlilik artışına imkan tanıyan bir yapı oluşturulmuştur. Dünyada kullanımda olan 75 milyonun üzerindeki ürünüyle 100’den fazla ülkede tüketicisine hizmet veren Arçelik A.Ş. için tüketici memnuniyeti, her zaman en öncelikli ilkelerden biri olmuştur. Bu paralelde tüketiciye yakın olmak, ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmet sunmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

*KoçSistem bünyesinde Eskidji Açıkarttırma Sitesi

Eskidji Online Açıkarttırma B2C Web Uygulaması ile KoçSistemdeki ilk projesini gerçekleştirdi. Bu projede ister/analiz/tasarım/geliştirme/SPICE dokümantasyonu safhalarında görevler üstlendi. Ve ayrıca bu projenin Admin (Yönetim) modülünü tamamladı. 2 sene sonunda site sponsoru olan Migrosun (Kangurum.com.tr) ile Eskidji arasında oluşan itilaf nedeni ile hizmet sonlandırılmıştır.

Bu projenin geliştirme aşamasında Microsoft Vb 6.0 (.dll ActiveX) ve Sql 7.0 Veritabanı platformu kullanılmıştır.

Eskidji Kimdir? ; Eskidji, 1997 Kasım ayında kuruldu. New York, Londra, Gent, Frankfurt, Marsilya, Selanik ve Dubai'de temsilcilikleri bulunan Eskidji'nin Dolapdere ve Yenibosna binalarında halen 65'i aşkın personel, 80'i aşkın bilgisayar ile hizmet vermektedir. 480 müzayedede 150.000'i aşkın gayrimenkul, oto, sanat eseri ve tasfiye malı satışı gerçekleştirilmiştir. 40.000'i aşkın müşteri portföyü ile halen dünyanın en büyük 5 müzayede evinden biridir.

 


*Web Sitesi Referanslarımız;

MegaKatalog.com ve WebYazilimlari.com adı altında daha önceden yapmış olduğumuz ve yapmakta olduğumuz web sitelerinden bazılarına ilişkin bilgiler aşağıda yer almaktadır;

*Sahel.com.tr

Elektrik ve Mekanik sektöründe ulusal ve uluslar arası şirketlere hizmet veren kuruluşun web sitesi Mart 2012 tarihinde tamamlanarak internet üzerinden yayınlanmaya başlanmıştır.

Dinamik ekranlardan oluşan sitede arka planda xml altyapısı ile proje, haber vs. giriş ve görüntüleme ekranları da içermektedir. Bunun dışında site ziyaretçisi site üzerinden form aracılığı ile email gönderebilmektedir.

Site tasarımı şirket konseptine uygun olarak ciddi ancak hareketli renk tonlarında dizayn edilmiştir.

*TgnTurk.com.tr

Finans sektöründe uluslar arası yabancı yatırımcılara hizmet veren kuruluşun web sitesi Nisan 2010 tarihinde tamamlanarak internet üzerinden yayınlanmaya başlanmıştır.

Dinamik ekranlardan oluşan sitede arka planda xml altyapısı ile çeşitli sitelerden okunan anlık yabancı borsa, döviz kurları, yatırım haberleri, son dakika haberleri vb. rss bilgileri yorumlanıp siteye dinamik olarak yansıtılmıştır. Bunun dışında site ziyaretçisi site üzerinden form aracılığı ile email gönderebilmektedir.

Site tasarımı Finans konseptine uygun olarak ciddi ancak hareketli renk tonlarında dizayn edilmiştir.

*EGdizayn.net

Fuarcılık sektöründe yerli ve yabancı kuruluşlara hizmet veren kuruluşun web sitesi Şubat 2010 tarihinde tamamlanarak internet üzerinden yayınlanmaya başlanmıştır.

Statik ekranlardan oluşan sitede site ziyaretçisi site üzerinden form aracılığı ile email gönderebilmektedir.

Site tasarımı Fuarcılık konseptine uygun olarak canlı renk tonlarında dizayn edilmiştir.

*EskiYapi.com

İnşaat sektöründe tadilat ve restorasyon alanında hizmet veren kuruluşun web sitesi Mart 2008 tarihinde tamamlanarak internet üzerinden yayınlanmaya başlanmıştır.

Dinamik ekranlardan oluşan sitede arka planda sayaçlar ile siteyi ziyaret eden kullanıcı sayısına ilişkin raporlar otomatik olarak haftalık ve aylık olarak hazırlanmakta, bunun dışında site ziyaretçisi site üzerinden form aracılığı ile email gönderebilmektedir.

Site tasarımı Eski Yapı konseptine uygun olarak pastel renk tonlarında klasik tarzı yansıtacak şekilde dizayn edilmiştir.

*Garantiİnsaat.net

İnşaat sektöründe modern yapıları ve Türkiye'nin önde gelen büyük İnşaat şirketlerine vermiş olduğu birçok hizmetleri ile tanınan Garanti İnşaat'ın kurumsal web sitesi Şubat 2008 tarihinde yenilenerek ziyaretçileri ile buluşturulmuştur.

Statik ve Dinamik ekranlardan oluşan sitede arka planda sayaçlar ile siteyi ziyaret eden kullanıcı sayısına ilişkin raporlar otomatik olarak haftalık ve aylık olarak hazırlanmakta, bunun dışında site ziyaretçisi site üzerinden form aracılığı ile email gönderebilmektedir.

Site tasarımı şirketin yapmış olduğu çalışmalar göz önünde tutularak Modern tarzda dizayn edilmiştir.

*YapiLtd.com

Bir başka inşaat şirketinin dinamik web sayfalarından oluşan web sitesi 2006 yılında hizmete girmiştir.

Site ziyaretçileri site üzerinden form aracılığı ile email gönderebilmektedir.

İmalat alanında da faaliyet gösteren firma aynı zamanda MegaKatalog.com kurumsal üyeliği hizmetini de almakta olduğundan web sitesi içerisine MegaKatalog.com Kataloğu Ürün Bağlantısı linki yer almaktadır.

Aynı zamanda MegaKatalog.com ziyaretçileri yapiltd.com ürünlerine MegaKatalog.com alışveriş sayfalarından ulaşıp, teklif verebilmektedirler.

*MegaKatalog.com

WebYazilimlari.com grubuna bağlı olan üyelik kabul eden, haber ve ürün girilebilen, diğer çeşitli fonksiyonların yer aldığı B2B ve B2C içerikli dinamik bir sitedir.

Alışverişten yaşama, spordan müziğe, fotoğrafçılıktan sinemaya 7x24 Katalog hizmetleri sunmakta ve Üye şirket ve şahısların Ürün/hizmetlerini online katalog hizmetleri sunarak tanıtmakta olan bir sitedir.

Site alışveriş kataloglarının yanı sıra portal olarak tasarlanmıştır ve site içerisinde ziyaretçilerine daima güncel kalacak faydalı bilgiler içeren haberler sunmayı hedefleyen bir site olarak 2000 yılından bu yana yayın hayatını sürdürmektedir.

Site aracılığı ile bireysel kullanıcılar ücretsiz olarak e-kart gönderebilmekte, canlı kamera görüntüleri ile anlık trafik durumunu takip edebilmektedirler.

En yeni kodlama tekniklerinin uygulandığı site internet üzerindeki en büyük bağımsız araştırma kuruluşu olan Alexa.com'un yayınlamakta olduğu raporlara göre 2008 Nisan ayı itibariyle 12,900,595 tekil kullanıcı sayısına ulaşmıştır.

*SahinTercume.com

Noter Yeminli Mütercimleri ile 1985 yılından bu yana tüm dillerde kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde hizmetler sunmakta olan Grubumuz şirketlerinden Şahin Tercüme® 1995 yılından bu yana internette faaliyet göstermektedir.

2004 yılında site tasarımı bugünkü görünümüne kavuşmuştur.

Site üyelik kabul etmesinin yanı sıra, iş başvurusu giriş alanları, çeşitli raporlamalar, internet üzerinden online çeviri, çoklu dil seçeneği gibi çeşitli dinamik özellikleri de içerisinde barındırmaktadır.

En yeni kodlama tekniklerinin uygulandığı site internet üzerindeki en büyük bağımsız araştırma kuruluşu olan Alexa.com'un yayınlamakta olduğu raporlara göre 2008 Nisan ayı itibariyle 18,903,799 tekil kullanıcı sayısına ulaşmıştır.

*MardinHotel.com

Mardin ilimizde yer alan en eski ve ihtişamlı yapılarından bir tanesi olan konağın tanıtımı ve pazarlanması amacıyla 2007 yılında tasarlanmıştır.

Site ziyaretçileri site üzerinden form aracılığı ile email gönderebilmektedir.

*MegaKatalog.com/KupayaBaski

Kupaya ve çeşitli malzemelere baskı yapan makinelerin tanıtımı ve pazarlanması amacıyla 2007 yılında tasarlanmıştır.

Site ziyaretçileri site üzerinden form aracılığı ile sipariş verebilmektedir.

İmalat alanında da faaliyet gösteren firma aynı zamanda MegaKatalog.com kurumsal üyeliği hizmetini de almakta olduğundan web sitesi içerisine MegaKatalog.com Kataloğu Ürün Referans Bağlantısı linki yer almaktadır.

Aynı zamanda MegaKatalog.com ziyaretçileri "Kupaya Baskı" ürünlerine MegaKatalog.com alışveriş sayfalarından ulaşıp, teklif verebilmektedirler.

*CeviriDunyasi.com®

Çeviri Sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlarla tercümanları ve müşterileri ortak bir platformda buluşturmayı amaçlayan Çeviri Dünyası®'nın B2B ve B2C içerikli Internet Projesi tasarım çalışmaları devam etmektedir.

Dinamik olarak tasarlanmakta olan sitenin üyelik sistemi ve dinamik başvuru formları ve buna ilişkin raporlamaları içerecek şekilde alt yapısı hazırlanmaktadır.

*ButikDersane.com ve DersBAhane.com

Eğitim Sektörüne dönük olarak tasarlanmakta olan site henüz yapım aşamasındadır.

Dinamik olarak tasarlanmakta olan sitenin üyelik sistemi ve dinamik başvuru formları ve buna ilişkin raporlamaları içerecek şekilde alt yapısı hazırlanmaktadır.

Site üzeriden online ve offline çeşitli özel derslerin verilmesi amaçlanmaktadır.

ButikDersane.com'a paralel olarak DersBAhane.com sitesinin öğrenci kulübü olarak tasarlanması çalışmaları devam etmektedir.

DersBahane.com'un; yoğun stres ortamında derslere odaklanmış öğrencilerin öğrenirken sosyal yönlerini de geliştirebilmesini, eğlenirken öğrenmenin de stresten arınmasını ve çeşitli ders notları ve faydalı bilgilerle eğlenirken öğrenmenin mümkün olabileceğini görmesini sağlayacak bir site olması hedeflenmektedir.

*SanalSaha.com

Amatör Futbola hizmet vermesi amaçlanan site henüz yapım aşamasındadır.

Dinamik olarak tasarlanmakta olan sitenin üyelik sistemi ve belirli mantık çerçevesinde dizayn edilecek ilişkili sayfaları ve buna ilişkin raporlamaları içerecek şekilde alt yapısı hazırlanmaktadır.

SanalSaha.com sitesi içerisinde kullanıcılar maç kadrosu oluşturulabilecek, üye kullanıcıları kadroya katabilecek, kullanıcılara email ile kadroları ve çeşitli duyuruları iletilebileceklerdir.

Bu site ile amatör branşlarda kadro oluştururken gereksiz zaman harcanmasının ve email kirliliğinin önüne geçilmiş olup, tek bir elden kadro yönetimi ve performans, skor vs. takibi yapılabilecektir.

*SiparisYolda.com

WebYazilimlari.com grubuna bağlı olan MegaKatalog.com sitesinin AlışVeriş kısmının tek bir site altında faaliyetlerine devam etmesi amacıyla hazırlanmakta olan B2B bir projedir.

*SiteTasarla.com

WebYazilimlari.com'un bütçesi ve zamanı fazla olmayan müşterileri için hazırlamakta olduğu İnternet üzerinde Kullanıcının kendi web sitesini kendisinin hazırlayabilmesine olanak sağlayan Paket bir Program olarak geliştirilmekte olan bir web sitesidir.

MegaKatalog.com kurumsal üyeliği'de bu pakete entegre olarak satın alınabilecek ve kullanıcı web sitesi üzerinden ürünlerini çok uygun koşullarda pazarlama imkanına kavuşabilecektir.